Північна Корея зазнала невдачі при спробі запустити свій перший супутник-шпигун

Північна Корея зазнала невдачі при спробі запустити свій перший супутник-шпигун

Анонсований раніше запуск КНДР супутника-шпигуна обернувся невдачею. Це сталось через відмову ракету "Чолліма-1", а саме другого її ступеню. Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (KCNA), передає Reuters.

Зазначається, що як ракета-носій, так і корисне навантаження впали в море. Пізніше Південна Корея повідомила про виявлення уламків у своїх водах.

Сьогоднішній політ став шостою спробою запуску супутника ядерною державою та першою з 2016 року. Цього разу ракета мала вивести на орбіту перший військовий розвідувальний супутник північнокорейського виробництва.

Запуск КНДР супутника-шпигуна став причиною увімкнення сирен у частині міст в Південній Кореї та Японії. У Сеулі містянам на телефон почали надходити повідомлення про необхідність евакуюватися, втім пізніше влада пояснила, що їх було відправлено випадково.

Після запуску офіційні особи США, Японії та Південної Кореї провели спільну телефонну розмову. Усі вони рішуче засудили дії КНДР.

"Три країни зберігатимуть пильність", — вказано у заяві.

Північна Корея, своєю чергою, пообіцяла провести повторний запуск космічного супутника у найближчому майбутньому.

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні Північна Корея офіційно повідомила Японію, що здійснюватиме запуск свого супутника у період з 31 травня по 11 червня. У відповідь Японія привела у повну боєготовність свою систему протиракетної оборони. У Токіо наголосили, що зіб'ють будь-яку повітряну ціль, яка становитиме загрозу для країни.

Як Японія, так і Південна Корея та США наголосили, що такі запуски є порушенням відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють КНДР всі запуски з використанням технологій балістичних ракет”

Головне