Підсумкового комюніке не буде: глави МЗС країн G20 не узгодили позицію щодо війни в Україні

Міністри закордонних справ країн G20 не погодили підсумкове комюніке. А все через розбіжності щодо пунктів, які стосуються війни в Україні. Про це повідомив очільник МЗС Індії Субраманьям Джайшанкар, пише The Indian Express.

“Були питання, і, відверто кажучи, вони (глави МЗС G20, – ред.) були стурбовані конфліктом в Україні. Були розбіжності. Були розбіжності, які ми не могли усунути”, – заявив Джайшанкар.

Він розповів, що міністри погодили більшість питань комюніке, серед яких зміцнення багатосторонності, сприяння продовольчій та енергетичній безпеці, зміна клімату, гендерні питання та боротьба з тероризмом.

Через відсутність комюніке очільники МЗС країн G20 оприлюднять лише підсумковий документ, тобто офіційної спільної заяви за результатами саміту не буде.

За даними деяких ЗМІ, підписати підсумкове комюніке відмовилися дві країни – Китай та росія. Документ містив пункт про “повний вихід військ рф з території України”, і саме через нього виникли суперечки.

Як відомо, зустріч міністрів закордонних справ G20 проходила 1-2 березня у Нью-Делі.

Як повідомляли “Ми-Україна”, на полях саміту міністрів закордонних справ G20 у Нью-Делі держсекретар США Ентоні Блінкен провів короткий діалог з російським колегою Сергієм Лавровим.  Їхня розмова тривала близько 10 хвилин. 

Раніше очільниця німецького МЗС Анналена Бербок використала зустріч “Великої двадцятки” 2 березня, щоб напряму звернутися до свого російського колеги Сергія Лаврова. Вона закликала його зупинити війну в Україні.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…