Близько 72% українців не вважають переговори з росією "дієвим способом досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз". Про це йдеться в результатах соціологічного опитування, проведеного службою Центру Разумкова.
Воно було проведене в лютому-березні 2023 року. Як зазначається, частка тих, хто вважає переговори дієвим способом досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз, знизилася до 13%. При цьому не згодні з цим 72%.
Натомість у вересні–жовтні переговори підтримували 17%, а 64% були не згодні.
Також стала меншою частка тих, хто погоджується з твердженням, що переговори слід вести тільки після витіснення військ рф на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року". З 21% така кількість відповідей впала до 18%. Водночас побільшало тих, хто з цим не згоден – з 60% до 65%.
Крім того, ще більше українців наразі вважають, що "переговори слід вести тільки після витіснення або виведення військ рф на кордони станом на 1991 рік" – з 57,5% до 61%. Однак поменшало незгодних – з 22% їх стало вже 21%.
Мешканці південних регіонів України більше за інших виступають за початок переговорів – 26%, тоді як в інших регіонах – від 6% до 15%. На півдні 46% виступають проти цього, у той час як в інших регіонах – від 68% до 85%.
Водночас жителі півдня частіше, ніж жителі інших регіонів, згодні з тим, що переговори можна починати тільки після витіснення військ росії на лінію фронту станом до 24 лютого – 28%, в інших регіонах – від 13% до 19%.
Респонденти, які підтримують переговори тільки після відступу армії росії до кодону 1991 року, більшість у всіх регіонах України (від 56,5% на Півдні до 65% на Заході).
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, понад 90% українців вірять у перемогу у війні з росією. Громадяни під час опитування продемонстрували помірний оптимізм щодо термінів.