Міністерство оборони України кодифікувало і допустило використання в Збройних силах нового вітчизняного мобільного ударного комплексу KRAMPUS.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.
Роботизований апарат призначений для участі у бойових діях під час наступальних та оборонних операцій.
KRAMPUS вирізняється компактністю та невеликою вагою, що дозволяє транспортувати його у вантажному відсіку пікапа, невеликому автобусі або на причепі. Комплекс рухається за допомогою двох електродвигунів, майже безшумних у роботі, та гусеничної бази, що дає змогу долати складні ділянки місцевості (бездоріжжя, піщані зони, болотисті ділянки, лісову місцевість чи круті підйоми). Устаткування має ребостійкі канали управління і стійке до різних погодних умов: спеки, холоду, опадів.
Заряду акумуляторів достатньо для тривалої автономної роботи, зокрема у режимі очікування на бойових позиціях.
У комплекс також інтегровано відеоспостереження та бойовий модуль, озброєний реактивними піхотними вогнеметами РПВ-16. Ця зброя здатна вражати піхоту та техніку противника з легким бронюванням.
З початку повномасштабної війни відомство допустило до експлуатації понад 80 зразків наземної робототехніки, більшість із яких зроблені в Україні. У 2023 році сертифіковано майже 10 вітчизняних розробок, у 2024-му - понад пів сотні. За перші місяці 2025 року - ще понад 20.
"Вітчизняні НРК виконують завдання із розвідки, мінування та розмінування різними способами, логістики, евакуації, патрулювання тощо. Оснащені бойовими модулями наземні дрони ведуть штурмові та оборонні дії. Є також НРК- камікадзе", - йдеться у повідомленні.
Як писав "Ми-Україна" раніше, голова Міноборони Рустем Умєров зустрівся з делегацією компанії Raytheon - одного з провідних світових виробників озброєнь, зокрема систем ППО Patriot.