Українським оборонцям за понад рік повномасштабної війни вдалося знищити щонайменше шість одиниць рідкісних радіолокаційних комплексів окупантів "Зоопарк-1М".
Такого висновку дійшла британська розвідка.
"Зусилля обох сторін з нейтралізації контрбатарейних радарів супротивника є постійним елементом війни. Таких систем порівняно небагато, але вони є значним підсиленням війська, бо дозволяють командирам швидко знаходити і вражати ворожу артилерію", - йдеться у свіжому розвідувальному звіті Міноборони Великої Британії.
Така військова техніка беззаперечно відіграє важливу роль на полі бою, однак водночас є дуже вразливою до виявлення та знищення.
Як зазначають британському оборонному відомстві, відновлення парку контрбатарейних радарів стане проблемою для рф, тому що системи залежать від постачання високотехнологічної електроніки, які були перервані санкціями.
"Зоопарк-1М": що це за техніка
"Зоопарк-1" - це радіолокаційний комплекс контрбатарейної боротьби. Його головне призначення полягає у виявленні ворожих вогневих засобів, таких як: артилерійські та мінометні позиції, ракетні пускові системи, системи протиповітряної оборони, стеження за повітряним простором та коригування вогню.
Робота над його розробкою розпочалась у 90-х роках ХХ століття. Модернізований варіант комплексу вперше продемонстрували у 2013 році. На практиці - до війни в Україні - росія застосовувала його у Сирії.
Одну з таких РЛС українському війську вдалось захопити під час контрнаступу на Харківщині.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Японія розширила санкції проти росії, заборонивши експорт безпілотників, сталі та алюмінію. Під обмеження потрапили космічні апарати та компоненти для них, авіаційні та корабельні двигуни, котли, екскаватори, бульдозери, електроустаткування, оптичне обладнання, оптоволокно, іграшки та інше. Санкції почнуть діяти з 7 квітня.