ЗСУ, президент та волонтери: кому українці довіряють найбільше - опитування 

ЗСУ, президент та волонтери: кому українці довіряють найбільше - опитування 

За рік українці зміцнили свою довіру до Збройних Сил України, президента, волонтерів та українських силових структур. Водночас менше довіряти українці стали церкві та росЗМІ. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 4 по 27 грудня 2022 року. 

Рівень довіри українців до соціальних інституцій 

  • “Золото” з довіри у свіжому рейтингу продовжують утримувати ЗСУ. Рівень довіри упродовж 2022 року виріс до 96% з 72%, який було зафіксовано у грудні 2021 року. 
  • “Срібло” за підсумками року отримав президент Володимир Зеленський. Тоді як наприкінці 2021 року довіра до нього становила всього 27%, а баланс був від’ємним (-23%, тобто більше серед українців було тих, хто йому не довіряв), у грудні 2022 року - вже 84% (баланс +80%). 
  • “Бронзу” у рейтингу довіри отримали волонтери. Довіра зросла з 68% до 84%, а баланс покращився з +57% до +81%.

Істотно більше довіряти український народ почав і нашим силовим структурам Для прикладу, довіра до СБУ за рік зросла з 29% до 63%, а до Нацполіції - з 30% до 58%. 

А от щодо судів та прокурорів ставлення в українців не настільки позитивне. Станом на кінець 2022 року тільки 21% опитаних має довіру до прокурорів (не довіряють 32%).  Судам довіряють 25%, не довіряють – 34% респондентів. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, на питання “Якого українського політичного діяча ви назвали б політиком 2022 року?” більш ніж половина українців назвали президента України Володимира Зеленського. Друге місце посів головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Головне