Зі Львова – через всю Європу: Україну включили до глобального залізничного проєкту

Зі Львова – через всю Європу: Україну включили до глобального залізничного проєкту

Європейський Союз оголосив про значний розвиток залізничного сполучення через континент, який поєднає Середземноморський регіон від південної Іспанії до України. 

Як повідомляє іспанське видання Levante, наприкінці 2023 року Іспанія, яка очолює Раду ЄС, досягла важливої попередньої угоди з Європейським парламентом щодо перегляду Регламенту Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Ця угода визначає фінансування базової мережі транспорту, включаючи історично важливий Середземноморський коридор, який тепер досягне кордону з Україною.

Історія Середземноморського коридору почала новий розділ завдяки депутаткам Європарламенту — Інмакулада Родрігес-Піньєро та Ізабель Гарсіа Муньос, які внесли важливі поправки до нового регламенту TEN-T. За їх ініціативою, прибережна залізнична смуга прокладена до України, а саме Львова, що зробить Середземноморський коридор єдиним маршрутом, який перетинає Європу від заходу на схід. Пасажирські поїзди будуть рухатися зі швидкістю 160 км/год, здатні перетинати кордони всього за 25 хвилин.

“Цей проєкт для нас досить перспективний. Для нього необхідно, по-перше, прийняти спеціальні закони, які б створювали спільний державний залізничний простір між Україною та ЄС. Щоб наші перевізники могли користуватись європейською залізничною інфраструктурою, а європейські перевізники, відповідно, нашою”, — зазначає фінансовий аналітик аналітичного центру “Об’єднана Україна”, Олексій Кущ. 

Новий регламент встановлює чіткі терміни завершення будівництва TEN-T, зазначаючи, що базова мережа має бути готова до 2030 року, розширена базова мережа — до 2040 року, а глобальна мережа — до 2050 року.

Приємним бонусом для збереження довкілля є акцент на сумісності залізниць, електрифікації та впровадження системи безпеки Ertms. Новий регламент також передбачає створення європейського морського простору та впровадження екостимулів, що сприятиме розвитку екологічно чистих транспортних технологій.

Цей залізничний проєкт, затверджений ще у 2011 році, наразі охоплює принаймні 10 країн, а включення України робить його єдиним шляхом, який пролягає через всю Східну та Західну Європу. Однак нові пункти призначення викликали певне здивування, оскільки деякі популярні локації, такі як Малага та Марбелья, були виключені з маршруту.

Олексій Кущ також додає: “Нам необхідно створювати, так звані, транспортні вузли, щоб наша залізниця переходила на європейських стандарт колії. Ідеально такий вузол робити у Львівській області. Відповідно цей хаб повинен стати своєрідним лінком між нашою залізницею та європейською”.

Сполучення почнеться від південного узбережжя Іспанії, пролягаючи через Альмерію, Гранаду та Антекеру, а закінчиться у Львові. За словами міністра транспорту Іспанії Оскара Пуенте, угода про новий залізничний коридор є ключовим етапом в розвитку Європейського Союзу. Він наголосив, що це не лише зміцнить єдність ЄС, але й стимулює економічне зростання. 

Новий коридор, який поєднає ініціативи Іспанії та ЄС, є кроком у напрямку покращення транспортної інтеграції в Європі та сприятиме ефективній мобільності та торгівлі між країнами ЄС. Попри деякі складнощі, проєкт має потенціал стати успішною ініціативою.

Як писали "Ми-Україна" раніше, "Укрзалізниця" оголосила про запуск нового маршруту до австрійської та угорської столиць - Відня та Будапешта. Його старт заплановано на 10 грудня, інформує транспортне підприємство. 

"Вже з 10 грудня розпочне курсування новий прямий поїзд №143/146 Відень — Чоп — Відень, який на станції Чоп буде "підвʼязаний" під зручну пересадку на групу спальних вагонів з Києва (через Львів) саме для пересадкових пасажирів. Більше того — сполучення на Відень стане тепер зручним і для пасажирів рейсу №367/368 Луцьк — Рівне — Чоп — Ужгород", - йдеться у повідомленні.

Єва Попсуй

Головне