Масштабний землетрус в Туреччині завдав значних руйнувань, станом на зараз до Міністерства закордонних справ України вже надійшло 24 звернення щодо відсутності зв’язку із українцями, які проживають в цій країні. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
"Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються. Після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних", - зазначив Ніколенко.
Щодо наявності українців серед жертв землетрусу, то поки такої інформації немає.
Крім того Ніколенко додав, що очільник МЗС України Дмитро Кулеба взяв під особистий контроль питання надання допомоги українцям через землетрус.
Варто зазначити, що у посольстві України в Туреччині після трагедії створили оперативний штаб. Також були залучені можливості генерального консульства в Стамбулі та консульства в Анталії.
Нагадаємо, у понеділок вранці, 6 лютого, у Туреччині стався землетрус потужністю від 7,5 до 7,8 бала. Найбільше землутрус відчувався у Кахраманмараші, Хатаї, Адані, Османії, Діярбакирі, Малатьї та Шанлиурфі. В постраждалих регіонах обвалилися десятки будівель. Повідомлялося про сотні постраждалих та десятки загиблих.
Згодом у Туреччині стався ще один землетрус, в результаті якого відбулося також досить багато руйнувань. За останніми даними, загинули в результаті підземних поштовхів мінімум декілька сотень осіб.
Україна відреагувала на трагедію у Туреччині та заявила про готовність відправити своїх рятувальників для розбиранням завалів та пошуку людей.
Як повідомляли "Ми-Україна", крім Туреччини також відбулись землетруси в Румунії та Молдові. В Румунії стався землетрус магнітудою 4,6 в сейсмічній зоні Вранча. А у Молдові - магнітудою 4,5.