Земельна афера на Сумщині: ексміністра судитимуть у справі про розкрадання 280 млн грн

Земельна афера на Сумщині: ексміністра судитимуть у справі про розкрадання 280 млн грн

НАБУ та САП завершили розслідування масштабної корупційної схеми, у якій підозрюються 13 осіб, включно з колишнім народним депутатом України, який обіймав посаду міністра аграрної політики та продовольства.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

За інформацією у повідомленні, угрупування очолював колишній народний депутат України - головою аграрного комітету ВРУ. Учасників “схеми” підозрюють у заволодінні державними землями у Сумській області загальною площею близько 2500 га та намаганні заволодіти ще близько 3300 га.

Як відомо, до складу злочинної групи входили високо посадовці органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.

У 2017 році власник сільгоспкомпаній, який згодом став народним депутатом і очолив аграрний комітет ВРУ, разом із головою Держгеокадастру організував схему для заволодіння землями держпідприємств на Сумщині в інтересах агрохолдингу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкрадання $24 млн Укрспецекспорту: до суду скеровано справу стосовно ексміністра Міноборони

Як відомо, схема реалізовувалась у кілька етапів. 

Спочатку учасники знищили документи, що підтверджували право держпідприємств на користування землею. Це дало підстави Держгеокадастру оформити акти про самовільне зайняття ділянок. Потім землю включили до списку для аукціону, але торги не провели. Надалі через посадовців Держгеокадастру ділянки передали у приватну власність під виглядом безплатного отримання, за умови передачі їх в оренду агрохолдингу ще до оформлення власності.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 роках її учасники заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2499 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 280 млн грн. 

Крім того, вони також здійснили спробу заволодіти 3244 га землі вартістю близько 195 млн грн, однак їм завадили правоохоронці, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

23 квітня 2024 року НАБУ і САП повідомили про підозру 13 учасникам злочинної групи. Наразі матеріали кримінального провадження відкрито, після ознайомлення з ними стороною захисту справу скерують до суду.

Як писав "Ми-Україна" раніше, група зловмисників намагалися взяти під контроль Львівську, Волинську та Чернівецьку митниці. А саме купити керівні посади за 1,7 мільйона доларів, наразі слідство завершено.

Головне