Президент Володимир Зеленський розповів деталі повернення ще 160 військовополонених, нові міжнародні домовленості на понад 10 мільярдів євро та підготовку до саміту НАТО.
Про це голова держави розповів під час звернення.
Обмін полоненими
За словами президента, майже всі повернуті до України в рамках 76-го обміну військовополонені перебували в російському полоні з 2022 року.
Зеленський зауважив, що серед визволених - оборонці Маріуполя, зокрема і "Азовсталі", а також військові, які захищали Україну на Донецькому, Запорізькому, Київському та Сумському напрямках.
Президент наголосив, що держава продовжує роботу над поверненням усіх українців, які залишаються в російській неволі. Йдеться як про військових, так і про цивільних. Він зазначив, що кожне прізвище перевіряється, а цього року обміни вже дали відчутні результати.
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення рф повернула додому вже понад 9500 людей, із яких 1596 - лише від початку 2026 року.
Конференція з відновлення України у Польщі
Також Зеленський повідомив про результати міжнародної конференції URC2026 в Гданську, з якої прем'єр-міністр Юлія Свириденко привезла для України 160 угод загальною вартістю понад 10 млрд євро. Значна частина домовленостей стосується розвитку енергетики та відновлення українських регіонів.
Війна в Україні
Окрему увагу Зеленський приділив зміцненню української системи ППО. За його словами, Україна працює разом із партнерами над отриманням сучасних систем протиракетної оборони, ракет і розвитком спільного європейського виробництва засобів антибалістичного захисту.
Президент також наголосив, що Україна продовжує завдавати ударів по військових цілях рф у відповідь на її агресію та залишається відкритою до дипломатичного завершення війни. Водночас, за його словами, саме Москва має зробити реальний крок до миру та припинити розв'язану нею війну.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський провів переговори з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом щодо підтримки України і співробітницва Drone Deal.