США, Франція, Німеччина та Велика Британія погодилися встановити крайній термін для укладення нової ядерної угоди з Іраном. Якщо домовленості не буде до кінця серпня, сторони мають намір запустити процедуру автоматичного відновлення санкцій Ради Безпеки ООН, скасованих ще у 2015 році. Про це повідомляє Axios.
За інформацією видання, 14 липня державний секретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністрами закордонних справ Франції, Німеччини та Великої Британії.
Під час обговорення сторони погодилися визначити кінець серпня як дедлайн для підписання нової угоди з Тегераном. У разі відсутності прогресу планується застосування механізму "зворотного зв’язку", що передбачає автоматичне повернення всіх санкцій ООН, які діяли до підписання Спільного всеосяжного плану дій у 2015 році.
Процедура активації механізму триває 30 днів. Європейські уряди розраховують завершити її до жовтня, саме тоді росія має розпочати головування в Раді Безпеки ООН.
Тегеран зі свого боку заявляє, що юридичних підстав для повторного запровадження санкцій немає. Водночас Іран попередив, що у відповідь може вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Як писали "Ми-Україна" раніше, президент Ірану Масуд Пезешкіан нібито отримав поранення в ногу під час однієї з ізраїльських атак, що сталися в ході 12-денної війни.