Служба безпеки та Національна поліція викрили шість нових схем ухилення від служби у різних областях України. Вдалось затримати 13 "бізнесменів", які продавали військовозобов'язаним чоловікам фальшиві медичні документи або допомагали незаконно перетнути державний кордон.
Про це повідомила СБУ.
За свої "послуги" ділки брали до 20 000 доларів.
Де вдалось затримати "бізнесменів"
У Миколаєві вдалось ліквідувати злочинне угруповання, яке переправляло ухилянтів до Придністров’я. Військовозобов'язані чоловіки сподівалися виїхати звідти до Європейського Союзу, проте поліцейські своєчасно заблокували канал незаконного перетину кордону та затримали чотирьох ділків.
Вдалось встановити, що підозрювані привозили "клієнтів" до "збірного" пункту в Одеській області, а потім – в обхід українських пропускних пунктів переправляли ухилянтів до Придністров’я.
У Запоріжжі вдалось затримати помічника депутата обласної ради, який разом зі спільником продавав довідки про "погане здоров’я".
У Полтаві затримали працівника типографії та його спільника, які робили фіктивні повістки для того, щоб їх пред'являли працівникам Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, якщо ті попросять військово-облікові документи для перевірки.
Також один із затриманих поширював у Телеграм та в заборонених "Однокласниках" кремлівські наративи про війну.
У Дніпрі вдалось затримати трьох очільників лікарень, які торгували фіктивними медичними документами.
"Так, керівник медустанови виписував літнім людям довідки про потребу в догляді. Після цього їхні родичі-військовозобов’язані оформлювали собі статус доглядальників для безперешкодного виїзду за кордон", - наголосили у СБУ.
Ще однією із затриманих є директорка приватної лікарні, яка виявляла у потенційних призовників вигадані діагнози.
У Кам’янському районі (Дніпропетровщина) вдалось затримати завідувачку одного з відділень медичного закладу, яка спільно з медсестрою та посередником торгували фальшивими меддовідками.
Усім ділкам оголошено про підозру за декількома статтями ККУ з огляду на вчинені злочини:
- чч 2, 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
- ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (готування на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
- чч 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом);
- ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
"Бізнесмени" перебувають під вартою. Ділкам загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, працівники Державного бюро розслідувань спільно зі СБУ та Нацполіцією затримали правоохоронця та його спільника з Чернівецької області, які за гроші переправляли чоловіків до Румунії.