З тимчасово окупованих міст України росіяни вивезли понад 19,5 тисяч дітей 

З тимчасово окупованих міст України росіяни вивезли понад 19,5 тисяч дітей 

Російські окупаційні війська вивезли понад 19,5 тисяч дітей з тимчасово окупованих міст України. Про це повідомила уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук, пише Радіо Свобода.

За її словами, точну кількість складно підрахувати через окупацію частини території України.

"На сьогодні у нас є інформація щодо 19 514 дітей. Це і за фактом звернення локальних влад, і за фактом звернення рідних, родичів, батьків та свідків депортації чи примусового переміщення дитини", - зазначила вона.

Герасимчук додала, що цифра не остаточна. Загалом йдеться про декілька сотень тисяч вивезених російською владою українських дітей з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

"Ми не завжди маємо прямий контакт і розуміння, що там відбувається з дітьми, не завжди є зв’язок. І тому, можливо, хтось з дітей на місці, але ми не знаємо, що зараз з ними відбувається. А є й, навпаки, факти, коли рідні, родичі думають, вірять в те, що з батьками дитини, з самою дитиною все добре, вони просто перебувають на окупованій території, не мають змоги вийти на зв’язок, а насправді дитину росіяни вже викрали", - наголосила уповноважена.

Крім того, у рф заявили про те, що "евакуювали" або "вивезли на оздоровлення" 744 тисячі українських дітей. Ці дані ніяк не підтверджені ні українській стороні, ні будь-якій міжнародній організації.

"Ми росії зовсім не довіряємо. Ми вважаємо, що вона перебільшена. Але чекаємо, що Російська Федерація все ж таки буде змушена прозвітувати. І тоді ми побачимо реально, можливо, правдиву цифру", - сказала Герасимчук.

Нагадаємо, що у тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області російські окупанти та колаборанти масово перевіряють телефони школярів

Як писав “Ми-Україна” раніше, росія залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Головне