Євросоюз надасть €50 млн на тимчасові мости в Україні

Євросоюз надасть €50 млн на тимчасові мости в Україні

Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України отримає грант Євросоюзу за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у понад 50 млн євро на тимчасові мости. Це необхідно для відновлення мобільності.

Про це Агентство повідомило на своїй сторінці у Facebook. Як зазначається, ЄІБ, банк ЄС та Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України підписали грантову угоду про виділення понад 50 млн євро. 

Агентство відновлення використає грантові кошти для закупівлі тимчасових мостів. Вони підвищать мобільність населення України.

Ці мости допоможуть Україні подолати проблеми, які виникли внаслідок російських атак. Зокрема мости поліпшать доступ українців до базових послуг та необхідної допомоги.

ЄІБ надасть Україні грантові кошти ЄС, доступні в межах Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу. До війни вони передбачалися для підтримки впровадження кредитної угоди ЄІБ щодо транспортного сполучення в Україні.

Грант також доповнює пакети Екстрених заходів солідарності від ЄІБ, підготовлених у співпраці з Європейською комісією як терміновий захід для підтримки України.  Загалом заходи передбачають виділення Україні 2,3 млрд євро екстреної допомоги. Із них 1,7 млрд євро вже було виплачено в 2022 році на потреби критичної інфраструктури для забезпечення життєдіяльності країни.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що на Миколаївщині відбудували два мости, які зруйнували російські загарбники. За словами керівника Миколаївської ОВА, відбудова мостів стала можливою за сприяння фандрейзингової платформи UNITED24.

 

Головне