Єврокомісія виділила €500 млн на термінове посилення обороноздатності ЄС

Єврокомісія виділила €500 млн на термінове посилення обороноздатності ЄС

Європейська комісія ухвалила рішення про виділення 500 млн євро. Кошти підуть на підтримку виробництва боєприпасів, пов'язаних із терміновою доставкою боєприпасів і ракет в Україну та допомоги державам-членам поповнити свої запаси.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

"Запроваджуючи цільові заходи, включаючи фінансування, закон спрямований на нарощування виробничих потужностей ЄС та вирішення проблеми поточної нестачі боєприпасів та ракет, а також їх компонентів. Він підтримуватиме скорочення запасів у держав-членів та спільні закупівлі боєприпасів", - йдеться у заяві.

Передбачається, що ці заходи "зміцнять оперативність та здатність оборонної промисловості Союзу забезпечувати своєчасне постачання боєприпасів та ракет до Європи".

"У світлі відновлення конфлікту високої інтенсивності в Європі своєчасна доступність цих продуктів у достатній кількості має вирішальне значення для нашої безпеки та для наших постійних зусиль щодо підтримки України", - наголошується у заяві.

Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна героїчно чинить опір жорстокому російському загарбнику, тож ЄС виконує свою обіцянку підтримувати країну та її народ стільки, скільки потрібно.

"Але відважним солдатам України потрібно достатньо військової техніки, щоб захистити свою країну", - додала вона.

Європа посилює свою підтримку за трьома напрямками. Перший напрямок стосується того, що держави-члени доставляють додаткові боєприпаси зі своїх запасів. Це відбудеться за підтримки нового Єврофонду миру в розмірі 1 млрд євро. По-друге, передбачається закуповувати більше боєприпасів для України. Для цього виділяється додатковий 1 млрд євро.

"І сьогодні ми працюємо над третім пунктом. Нарощування та прискорення оборонно-промислового виробництва боєприпасів у Європі", - додала фон дер Ляэн.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що Європа повинна не накопичувати у себе зброю, а віддати її Україні. 

Головне