За час існування проекту "Хочу жить" поступило понад 25 000 заявок російських окупантів про здачу в полон.
Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов в ефірі "Ми-Україна".
За його словами, у проекта також є приклади сотень успішних епізодів здачі в полон лише в рамках "Хочу жить".
"Що стосується можливості переходу з технікою - так, такі можливості є. Операція "Синиця, пілот вертольоту Мі-8 тому яскраве свідчення. Україна свої зобов'язання виконала", - сказав він.
Вчора, 11 вересня, Юсов розповів, що військова розвідка зафіксувала суттєвий стрибок охочих здатися в полон росіян. Зростання їхньої кількості на 70% було зафіксовано після спецоперації “Синиця” в межах якої пілот ворожої армії перегнав в Україну російський гелікоптер.
“Є стрибок по лінії “Хочу жить” окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції “Синиця” з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії рф, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт “Хочу жить” – стрибок відбувся приблизно на 70 відсотків за день”, – зазначив він.
Як відомо, у серпні стало відомо, що гелікоптер російських окупантів Мі-8 здійснив посадку на одному з українських аеродромів. Окупанти стверджували, що гелікоптер нібито втратив орієнтування та збився з курсу. Проте пізніше виявилося, що це була спецоперація Головного управління розвідки Міноборони. Очільник відомства Кирило Буданов розповів, що українським спецслужбам вдалося домовитися з пілотом російського гелікоптера Мі-8 і повітряне судно перегнали в Україну.
Сам пілот ворожого Мі-8 Максим Кузьмінов розповів, що рішення співпрацювати з українськими спецслужбами прийняв самостійно. Пояснив, що коли почалося повномасштабне вторгнення рф в Україну, то намагався зрозуміти, чому це відбувається, але дійшов висновку, що “це – зло, жах, злочин”.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Зеленський підписав указ про перевірку всіх рішень ВЛК.