Якщо приїде, доведеться його арештувати: Путіна попросили не приїжджати до ПАР, - ЗМІ

Якщо приїде, доведеться його арештувати: Путіна попросили не приїжджати до ПАР, - ЗМІ

Російському диктатору Володимиру Путіну порадили не їхати до ПАР, зважаючи на виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на його арешт. Як пише The Times, натомість президенту рф запропонували взяти участь у прийдешній зустрічі лідерів БРІКС (Бразилії, росії, Індії, КНР та ПАР) з використанням відеозв'язку.

Відповідне прохання влада Південноафриканської республіки озвучила після проведених юридичних консультацій стосовно зобов’язань Преторії щодо арешту Путіна на ордером МКС.

"У нас немає варіанта не заарештовувати Путіна. Якщо він сюди приїде, нам доведеться його заарештувати", – пише видання посилаючись на слова представника уряду ПАР.

Як відомо, Південноафриканська республіка відмовилася доєднатись до антиросійських санкцій, так само як і засудити російське вторгнення в Україну. Однак нещодавня видача ордера на арешт Путіна МКС, який звинуватив його в насильницькій депортації українських дітей з окупованої рф території, поставила правлячу партію ПАР в досить незручне становище.

Нагадаємо, у відповідь на видачу ордеру на арешт Путіна заступник представника Ради Федерації рф Дмитро Медведєв  заявив, що “судді МКС марно розійшлися” і за таке рішення пригрозив Гаазькому суду ударом гіперзвукової ракети.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у МЗС КНР дали власну оцінку ордера на арешт Путіна. У відомстві заявили, що МКС має зайняти “справедливу позицію”, “уникати політизації та подвійних стандартів” і “поважати імунітет лідерів держав відповідно до міжнародного права”.

Головне