War & Sanctions: в ГУР почали публікувати дані російських виробників БпЛА

War & Sanctions: в ГУР почали публікувати дані російських виробників БпЛА

Головне управління розвідки Міністерства оборони України запускає новий розділ на платформі War & Sanctions, де тепер можна знайти інформацію про компанії, що виготовляють озброєння та військову техніку в посії.

Про це повідомляє ГУР МО.

Першими у фокусі стали підприємства, які займаються виробництвом безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

У цьому розділі доступні детальні відомості про компанії: їхні ідентифікаційні дані, специфіку діяльності, перелік пов’язаних фірм, а також моделі дронів, які вони випускають. Для зручності можна шукати інформацію як за назвою підприємства, так і за типами безпілотників.

Крім того, для окремих виробників є посилання на списки іноземних компонентів, які вони використовують, і базу деталей, знайдених у дронах.

Наразі розміщено дані про 79 російських компаній, що беруть участь у виробництві та постачанні БПЛА для війни проти України. Серед них:

  • виробники російських копій іранських дронів Shahed-136 під назвами «Герань» і «Гарпія», зокрема АТ «ОЕЗ ППТ АЛАБУГА», ТОВ «АЛЬБАТРОС», АТ «ІЕМЗ КУПОЛ»;
  • група Zala Aero, що входить до концерну «Калашников» і випускає баражуючі боєприпаси «Ланцет» та розвідувальні дрони Zala;
  • підприємства, які виробляють багатоцільові БПЛА «Оріон» та «Альтаїр», серед них АТ «КРОНШТАДТ» і АТ «УРАЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ»;
  • компанії, що виробляють FPV-дрони, постачають їх напряму до російських військових підрозділів, організовують навчальні школи пілотів на тимчасово окупованих територіях та виконують модифікації за вимогою армії РФ.

У розвідці додали, що розділ буде поступово доповнюватися новими категоріями. Наступним кроком стане публікація даних про виробників ракет.

Як писав "Ми-Україна" раніше, НАТО розпочинає у Європі навчання Steadfast Dart 2025.

Головне