Екологічна катастрофа, спричинена аварією двох російських танкерів у Керченській протоці, призвела до загибелі щонайменше 32 китоподібних. Про це повідомляє Науково-екологічний Центр порятунку дельфінів "Дельфа", передає "Крим.Реалії".
За даними екологів, загальна кількість виявлених загиблих особин сягнула 61, причому більшість смертей припала на перші 10 днів після інциденту. Експерти підкреслюють, що така кількість загиблих морських ссавців є аномальною для цього періоду.
"Почнемо з найважчого. З моменту НС ми зафіксували 61 загибле китоподібне, з них – загибель 32 особини найімовірніше пов'язана з розливом мазуту. Інші загинули до НС – зовсім старі тіла", - йдеться у повідомленні.
Найбільше постраждали азовки – вид дельфінів, що вважається найбільш вразливим серед китоподібних у регіоні. Хоча випадків викидання живих дельфінів поки не зафіксовано, фахівці Центру "Дельфа" прогнозують значне збільшення кількості постраждалих тварин у найближчі місяці.
За інформацією "Крим.Реалії", екологи продовжують моніторинг ситуації та оцінку наслідків екологічної катастрофи для морської фауни регіону.
Нагадаємо, збитки внаслідок витоку олії у Південний Буг на Миколаївщині - приблизно 45 млрд грн.
Як писали "Ми-Україна" раніше, в Керченській протоці залишилось лише 18 барж із захисного периметру Кримського мосту. Найбільш імовірно, що це пов'язано з настанням сезону штормів.