За останні шість тижнів італійська влада п’ять разів затримувала судна неурядових організацій, які проводили рятувальні операції в Середземному морі.
Про це повідомило The Guardian.
Це викликало серйозну стурбованість серед правозахисників, які попереджають, що така політика загрожує новими смертями на одному з найнебезпечніших міграційних маршрутів.
Останнім було затримано судно "Aurora" німецької організації Sea-Watch після порятунку близько 70 людей, що мали опіки, зневоднення й ознаки переохолодження. У складних погодних умовах екіпаж вирішив доставити мігрантів до найближчого порту Лампедуза замість більш віддаленого, як вимагала влада. Попри це, корабель затримали на 20 днів.
Під арештом опинилися також менші судна, зокрема "Dakini", що не перевозить пасажирів, а лише допомагає водою та жилетами. Це, за словами активістів, свідчить про новий етап тиску навіть на підтримувальні місії.
З 2023 року затримано 29 рятувальних суден, що разом втратили понад 1500 днів на простої й довгі маршрути. У той час як кількість жертв у морі зростає, а самі рятувальники залишаються без змоги діяти.
За 10 років своєї діяльності НУО врятували понад 175 000 людей. Однак сьогодні дедалі частіше їхні зусилля блокує влада. Представники 32 організацій закликали італійський уряд припинити перешкоди, наголошуючи на тому, що відсутність рятувальних місій призводить до того, що мігранти гинуть без свідків, без свого імені і без шансів на порятунок.
Як писав "Ми-Україна" раніше, рф започаткувала широкомасштабні військово-морські навчання під кодовою назвою "Липневий шторм", які охоплюють чотири морські театри операцій. За даними міністерства оборони рф, маневри триватимуть до 27 липня.