Витік інформації з НАБУ: задокументовані нові факти у справі Христенка

Витік інформації з НАБУ: задокументовані нові факти у справі Христенка

Офіс Генерального прокурора та СБУ виявили нові факти витоку закритої інформації з НАБУ. Під час обшуків у помешканні родичів підозрюваного у держзраді нардепа Федора Христенка вилучено матеріали з обмеженим доступом - зокрема особові справи співробітників антикорупційного бюро.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.

Правоохоронці зазначають, що у помешканні родичів ексдепутата, було вилучено документи, які стосуються негласних слідчих дій проти фігурантів справ НАБУ. Серед знайденого - десятки анкет кандидатів на посади детективів, у тому числі дані про чинних і колишніх співробітників бюро.

Серед вилученого - особова справа керівника міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова. За версією слідства, він мав контакти з представниками рф і сприяв незаконним зовнішньоекономічним операціям, пов’язаним із країною-агресором. Також знайдено анкету колишнього детектива Тимура Аршавіна, який у 2024 році залишив Україну, оминувши пункти пропуску.

Нагадаємо, 20 липня 2025 року Христенку було заочно оголошено підозру у державній зраді в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 КК України), а також у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

За даними розслідування, Христенко ще за часів президентства Віктора Януковича був завербований російськими спецслужбами. Надалі він підтримував зв’язки з колишніми діячами так званої "ДНР" та представниками ФСБ рф.

Слідство також встановило його неформальні зв’язки з посадовцями НАБУ, включно з керівником підрозділу детективів. За попередніми даними, ці контакти могли сприяти втечі за кордон особи, пов’язаної з масштабними економічними злочинами, включаючи бізнес-партнера Ігоря Коломойського.

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора, розслідування триває.

Як писав "Ми-Україна" раніше, затримано співробітника Центрального апарату НАБУ, який працював у закритому підрозділі “Д-2”, за підозрою у державній зраді та передачі інформації російським спецслужбам.

Головне