Військові М'янми завдали удару по селищу на півночі країни: загинуло понад 100 людей

Військові М'янми завдали удару по селищу на півночі країни: загинуло понад 100 людей

Військові М'янми завдали авіаудари поряд із селом Пазіги у регіоні Сікайн на півночі країни. Влада країни стверджує, що там були позиції терористів.

Про це повідомляє видання AP. Як зазначається, внаслідок атаки загинули щонайменше 100 місцевих жителів, у тому числі діти. Свідок розповів Associated Press, що винищувач скинув бомби прямо на натовп людей, які збиралися о 8 годині ранку на відкриття місцевого офісу опозиційного руху країни біля села Пазіги біля містечка Канбалу регіону Сагаінг. Цей район знаходиться приблизно в 110 км на північ від Мандалая, другого за величиною міста країни.

Приблизно через півгодини з'явився гелікоптер і обстріляв місце. За початковими повідомленнями кількість загиблих становила близько 50 осіб. Однак пізніше, за даними ЗМІ, їх кількість збільшилася приблизно до 100. Ще близько 30 осіб отримали поранення. Незалежно підтвердити деталі нападу неможливо, оскільки інформація обмежена військовим урядом.

На цю атаку відреагували також в ООН. Глава ООН висловив співчуття сім'ям загиблих та закликав притягнути винних до відповідальності.

"Генеральний секретар засуджує всі форми насильства та знову заявляє, що захист цивільних осіб є пріоритетом відповідно до міжнародного гуманітарного права. Він повторює свій заклик до військових покінчити з кампанією насильства проти населення М'янми по всій країні", - заявив прес-секретар генсекретаря Стефан Дюжаррик.

Гутерріш також закликав надати невідкладну медичну допомогу постраждалим.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, радикальний ісламістський рух “Талібан”, який прийшов до влади в Афганістані у серпні 2021 року, заборонив афганкам працювати у місіях Організації Об’єднаних Націй в країні. В ООН закликали усіх своїх працівників в країні – як жінок, так і чоловіків – не виходити на роботу щонайменше до п’ятого травня.

Головне