Від 5 до 12 років: у Білорусі судять політв'язня та журналіста Анджея Почобута

Від 5 до 12 років: у Білорусі судять політв'язня та журналіста Анджея Почобута

У понеділок, 16 січня, у Гродненському обласному суді в закритому режимі почався розгляд справи відомого журналіста, члена "Союзу поляків Білорусі" Анджея Почобута.

Про це повідомили на сайті правозахисної організації "Вясна". Як зазначається, Почобута звинувачують у закликах до санкцій і в "розпалюванні соціальної ворожнечі". Йому загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі.

Крім того, на засідання спочатку пустили лише найближчих родичів Почобута та кількох активістів. Потім усіх змусили вийти у коридор. Процес неодноразово переносили: спочатку судовий розгляд призначили на 28 листопада, потім – на 9 січня, і у підсумку – на 16 січня.

При цьому затримали журналіста ще в березні 2021 року. 4 жовтня 2022 року КДБ Білорусі включив Почобута до "Списку осіб, причетних до терористичної діяльності". Хоча він має серйозні проблеми зі здоров'ям, його поміщали в карцер. Журналіста практично позбавили листування, особливо польською мовою.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, політолог Валентин Гладких вважає, що самопроголошеного президента Білорусі чекає доля Муссоліні і його повісить народ.

Головне