Віцепрезидент США Джей Ді Венс спростував припущення, що відсторонення Майка Волца з посади радника з національної безпеки, на якій він пробув майже чотири місяці, пов'язане з "Сігналгейтом". Про це він повідомив в інтерв'ю Fox News.
Венс пояснив, що Волца просто переводять на іншу посаду в адміністрації - посла США в ООН, оскільки президент Дональд Трамп вважає, що він "краще впорається з іншою роллю". Ці кар'єрні зміни віцепрезидент назвав "підвищенням".
"Я думаю, можна привести вагомий аргумент, що це підвищення. Ми запросили Майка провести серйозні реформи в Раді національної безпеки. Він це зробив", - зауважив Венс.
"Сігналгейт": скандал із витоком інформації в Signal
Підвищена увага до Волца виникла після того, як у березні він створив груповий чат у месенджері Signal, де високопосадовці з національної безпеки обговорювали прийдеші атаки на хуситів у Ємені. Він ненавмисно додав до групи головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга.
У цьому чаті міністр оборони Піт Гегсет ділився даними про терміни завдання ударів в Ємені. Сам глав Пентагону запевняє, що надана ним інформація не була секретною. Водночас демократи висловили недовіру тому, що дані про цілі та удари могли бути незасекреченими, враховуючи їх делікатний характер.
Учасниками групового чату в Signal, окрім Волца та Гегсета, були Венс, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, голова ЦРУ Джон Ретклифф та інші високопоставлені члени адміністрації Трампа.
У цій групі в месенджері Венс висловлював свою незгоду з ударами. Він писав, що дії можуть розглядатися як такі, що не відповідають зовнішньополітичним посланням Білого дому щодо європейських союзників. Венс також вказував на можливе зростання цін на нафту внаслідок атак.
Як писав "Ми-Україна" раніше, днями Венс заявив, що США вже зробили "перший крок" до врегулювання війни рф в Україні, добившись того, що обидві сторони висунули мирні пропозиції, і наступні 100 днів Білий дім працюватиме над зближенням цих позицій.