Велика Британія вирішила дати Україні вдвічі більше танків Challenger 2: подробиці

Велика Британія вирішила дати Україні вдвічі більше танків Challenger 2: подробиці

Велика Британія надасть Україні вдвічі більше танків Challenger 2, ніж обіцяла спочатку. Про таке рішення Лондона повідомив український посол Вадим Пристайко.

Як розповів дипломат, спочатку Україна повинна була отримати від Британії 14 танків Challenger. Однак після візиту Президента Володимира Зеленського британська влада переглянула своє рішення і вдвічі збільшила кількість танків.

Також Пристайко додав, що Велика Британія своїми рішеннями поступово формує консенсус щодо різних видів зброї для України.

"З танками був проривний момент, коли було необхідно зсунути небажання всіх інших союзників. І, якщо ви пам’ятаєте, незважаючи на те, що оголошення було зроблено, саме офіційне підтвердження прем’єр-міністром забрало майже тиждень – для того, щоб він офіційно це повторив, - зазначив Пристайко - У цей час британці намагалися переконати всіх інших союзників, що є два варіанти: або Британія йде сама з цим оголошенням і пробиває цей пролом, в який мають зайти усі інші, або усі разом, як один фронт, як НАТО, зробимо цей дуже важливий крок. Цього разу Британія була успішна".

Разом з тим посол висловив думку, що аналогічна ситуація буде і з винищувачами.

Як повідомляли “Ми-Україна”, 24 лютого в Україну прибули перші танки Leopard 2 німецького виробництва. Бойові машини українським захисникам передала Польща.

Нагадаємо, німецький збройний концерн Rheinmetall може побудувати в Україні танковий завод. Наразі керівництво концерну веде переговори щодо цього. 

Головне