Ватикан бере участь у “таємній миротворчій місії" в Україні, - Папа Франциск

Ватикан бере участь у “таємній миротворчій місії

Глава римо-католицької церкви Папа Римський Франциск заявив, що Ватикан бере участь у “таємній миротворчій місії", яка має на меті покласти край війні в Україні. Про що саме йдеться клірик не розповів, але пообіцяв це зробити пізніше, пише Reuters.

"Наразі триває місія, але вона ще не оприлюднена. Коли її оприлюднять, я розкрию її", — заявив Франциск на борту літака, повертаючись додому з Угорщини .

Папа Римський також розповів, що говорив про російсько-українську війну з угорським прем'єром Віктором Орбаном та представником Російської православної церкви (РПЦ) в Угорщині - єпископом Іларіоном. Подробиць не розкрив, однак зазначив, що вони "говорили про все це" і що "всі зацікавлені у шляху до миру".

Папа Франциск зазначив, що Ватикан готовий допомогти із репатріацією українських дітей, вивезених загарбниками в росію та на окуповані території.

"Святий Престол готовий зробити це (допомогти репатріювати дітей), тому що це правильно. Всі людські жести допомагають, але жести жорстокості не допомагають. Ми маємо робити все, що в людських силах", - заявив він.

Як відомо, минулого тижня український прем'єр Денис Шмигаль зустрівся у Ватикані з Папою Римським. В ході аудієнції він звернувся до Папи Франциска із проханням посприяти поверненню викрадених росіянами понад 19 500 українських дітей.

Як писав "Ми-Україна" раніше, під час візиту до Угорщини Папа Римський Франциск попередив про небезпеку зростання націоналізму в Європі. Він заявив, що прийняття мігрантів було б справжнім знаком християнства.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.