В Україні випустили памʼятну банкноту "Памʼятаємо! Не пробачимо!": де купити

В Україні випустили памʼятну банкноту

Український Нацбанк випустив памʼятну банкноту "Памʼятаємо! Не пробачимо!" до річниці повномасштабної війни. Її сьогодні презентував очільник НБУ Андрій Пишний. 

Банкнота, номіналом у 20 грн, присвячена героїчному протистоянню українського народу проти російських окупантів. 

“Ми не могли не відзначити цю дату, роковини повномасштабного вторгнення, цей драматичний, шокуючий та розстріляний рік нашого життя. Війну, яка триває для нас не рік і не десять, а сторіччя. Тому ми вирішили увічнити нашу спільну боротьбу на грошах. Назву не треба розшифровувати, вона зрозуміла та близька кожному українцю. Вона промовляє: ми стоїмо і вистоїмо, переможемо”, – зазначив він. 

Банкнота “Памʼятаємо! Не пробачимо!”: як виглядає 

Банкнота до першої річниці повномасштабної війни номіналом у 20 гривень унікальна за своїм дизайном. Купюра має серію має серію ЗС з номерами 0000001–0300000, на ній також розміщено підпис очільника НБУ. 

На лицьовій частині банкноти зображено постаті трьох українських захисників, які встановлюють державний стяг України на тлі фрагментів мапи України та прапорів держав-союзників. 

На купюрі розміщено наступний текст:

"24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу”

На зворотному боці купюри зображено зв’язані за спиною руки, як символ страждань українців в окупації. За цим зображенням можна роздивитися слід від кулі у вигляді квітки маку, трохи убік - стилізовані крила з полум'я свічок, а угорі - терновий вінок. 

Автор дизайну - художник України Володимир Таран.

Пам'ятна банкнота до річниці війни: де купити та скільки коштує 

Пам’ятна купюра вводиться в обіг 23 лютого 2023 року. Купити банкноту можна буде вже завтра у магазині Нацбанку, її вартість – 200 гривень.

Тираж складає 300 тисяч одиниць. Хоча банкнота є колекційною, вона є дійсним платіжним засобом.

Як писав "Ми-Україна" раніше, звернення керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова пролунало на всіх радіостанціях в Криму та деяких російських радіостанціях у Москві та Краснодарі.

Головне