В Україні до кінця 2023 планують запустити не менше 100 малих електростанцій, - Герус

В Україні до кінця 2023 планують запустити не менше 100 малих електростанцій, - Герус

Малі електростанції в Україні стануть суттєвою перешкодою на меті російського окупаційного війська знищити українську енергосистему. У планах влади до кінця поточного року ввести в роботу щонайменше 100 одиниць таких станцій в різних регіонах. 

Про це розповів голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі "Ми-Україна". 

Він наголосив, що росіяни не відмовляться від цілі занурити України в пітьму, а відтак і надалі продовжать бити по енергооб'єктах. Зі свого боку, нам необхідно вже тільки відновлювати зруйноване, а й починати нові проєкти, серед яких і створення розподіленої генерації електроенергії.

 "Коли в нас в різних областях будуть стояти такі нові електростанції, то таку енергосистему буде зруйнувати набагато важче", - підкреслив Герус. 

Малі електростанції мають низку переваг, ключовою є її менша вразливість при масованих ракетних атаках. Одну таку пошкоджену ракетою або дроном станцію можна оперативно замінити іншою. Окрім того, навіть масованим обстрілом вивести з ладу цілу мережу МЕС неможливо. 

Зазвичай малі електростанції мають невеликий одяг потужності - в середньому йдеться про декілька мегаватів. Однак якщо їх буде багато, їхня сукупна потужність може бути співмірною з потужністю цілої області.  МЕС розташовують неподалік від споживача, аби станція могла заживлювати об’єкти критичної інфраструктури, лікарні, школи або окремі будинки. 

Нагадаємо, у січні в Ірпені було запущено першу малу електростанцію в Україні на базі муніципалітету.

Малі електростанції в Україні: перша МЕС в Україні на базі муніципалітету в Ірпені

Як писав "Ми-Україна" раніше, посольство України в Туреччині розшукало шістьох українців, які не виходили на зв‘язок після землетрусу. Стан цих людей задовільний, загроз їхньому життю немає. 

Головне