Оприлюднили масштабні результати процесу декомунізації у 2023 році. Голова УІНП Антон Дробович повідомив, що протягом року було перейменовано 25 тисяч 194 топонімічні об'єкти та демонтовано 1 тисячу 66 пам'ятників і знаків.
Процес активізувався після повномасштабного російського вторгнення, коли у суспільстві посилилося бажання позбутися російсько-імперської спадщини. Верховна Рада ухвалила закон про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики, що прискорило декомунізаційні процеси.
Важливою складовою роботи стала підготовка проєкту постанови про перейменування населених пунктів у тимчасово окупованому Криму. Заплановано змінити назви 668 топонімів, частині з яких будуть повернуті історичні найменування.
Паралельно УІНП продовжує роботу з реабілітації осіб, постраждалих за радянської доби. Зокрема, реабілітовано 1970 людей, серед яких відомий кінорежисер Сергій Параджанов.
Інститут також амбіційно планує стати ключовим інструментом у досягненні польсько-українського історичного порозуміння впродовж 2025-2026 років.
Нагадамо, працівники Міністерства закордонних справ Грузії засудили рішення уряду про призупинення процесу інтеграції країни до Європейського Союзу.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спрямувало 30,5 мільйонів гривень до обласних бюджетів для компенсації витрат закладам, які розміщують внутрішньо переміщених осіб.