В МО анонсували пілот з автоматизації транспортної логістики

В МО анонсували пілот з автоматизації транспортної логістики

Українське Міноборони спільно з Командуванням Сухопутних військ запустили пілотне впровадження системи управління транспортом Transportation Management System (TMS) на платформі SAP. За попередніми оцінками, нова система дозволить суттєво скоротити час доставки військових вантажів та зменшити витрати пального на 15%, інформує пресслужба відомства.

Як повідомив командувач логістики Сухопутних військ ЗСУ полковник Юрій Погрібний, функціонал системи забезпечує швидкість прийняття управлінських рішень, ефективне використання транспорту, істотне скорочення часу транспортування та зменшення витрат на виконання військових перевезень.

"Ми не просто впроваджуємо SAP чи TMS – ми створюємо зразок сучасної військової логістики, який змінює не лише культуру управління, а й встановлює нові стандарти ефективності. Ця трансформація – мультиплікатор змін, що робить Сухопутні війська ЗСУ потужнішими та наближає перемогу України", – зазначив він.

Система TMS - як працює

Офіцер організаційно-планового відділу штабу КСВ ЗСУ лейтенант Євген Дьордяй уточнив, що TMS автоматизує весь цикл транспортних операцій: від формування заявки до доставлення вантажу.

"Це як логістика міжнародних компаній, але адаптована до війни — з урахуванням безпеки, швидкості та бойових умов", – пояснив він.

Наприклад, коли бригада на сході України потребує боєприпасів, логіст через TMS подає запит, система призначає транспорт, а логісти відстежують рух вантажу в реальному часі.

За словами радниці патронатної служби МО Оксани Ферчук, пілот із запровадження TMS триватиме до вересня. Після узагальнення та оцінки його ефективності система буде масштабована на весь кластер транспортної логістики Сухопутних військ ЗСУ, а також інших видів та родів військ.

"Командування Сухопутних військ в черговий раз проявило лідерство в автоматизації логістики, зокрема у впровадженні сучасної системи управління транспортом. Цей проєкт поєднає в собі реальний бойовий досвід Збройних сил та найкращі практики комерційної логістики. Він безперечно буде цікавий нашим партнерам – арміям країн НАТО", – підкреслила вона.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міноборони вперше долучилось до розробки науково-технічної стратегії НАТО.

Головне