Міністерство оборони, Міністерство охорони здоров’я та організація "Принцип" представили оновлення роботи військово-лікарських комісій (ВЛК). Нововведення дозволяє уникнути обов’язкових візитів до територіальних центрів комплектування.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони та заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
У відомсті відмітили, що стара система ВЛК мала чимало проблем - вона не тільки дозволяла уникати служби без законних причин, але й не забезпечувала якісного медичного контролю, через що на службу могли потрапляти люди з серйозними захворюваннями.
"Принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями. Система, яка існує зараз, є рудиментом старого адміністративного підходу. Вона повна недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків", - зазначив заступник міністра оборони Сергій Мельник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінили ВЛК за наказом 686: виключення з обліку непридатних, медогляд та розклад хвороб
Що зміниться для українців?
Згідно з новою реформою, достатньо буде відвідати цивільний медичний заклад за місцем перебування. Усі подальші процеси будуть автоматизовані: дані передаватимуться в цифровому вигляді між установами, без потреби у фізичному відвідуванні державних органів.
Процес змін поділено на два етапи:
- Перший етап (протягом трьох місяців): впровадження електронного направлення на ВЛК через платформу "Резерв+" і електронного формату висновку комісії.
- Другий етап (до 1 червня 2025 року): можливість проходження медичного огляду у будь-якому зручному закладі охорони здоров’я.
"Це не просто цифровий інструмент, не просто реформа. Це нова філософія взаємодії з громадянами, заснована на повазі до часу, зусиль та гідності кожного та кожної ", — наголосила Черногоренко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Сирський наказав у кожній бригаді створити штатний підрозділ рекрутингу.