В Міноборони пояснили, чим відрізняються накази і розпорядження при переведенні через “Армія+”

В Міноборони пояснили, чим відрізняються накази і розпорядження при переведенні через “Армія+”

Більш ніж за два місяці роботи сервісу зміни місця служби у застосунку “Армія+” 13 000 військовослужбовців отримали погодження на переведення. Але військові чекають наказ на переведення, хоча замість нього готується та приходить в стройову саме розпорядження.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

За їхнім поясненням, для офіцерів Кадровий центр ЗСУ готує саме наказ на переведення. Водночас для рядового, старшинського і сержантського складу - розпорядження. Обидва документи обов’язкові до виконання. Формування та доведення до частин наказів і розпоряджень про переведення наразі може тривати до двох тижнів.

“Проте важливо розрізняти ці документи. При зверненні до стройової частини солдати чи сержант має запитати саме розпорядження про переведення. В Армія+ фіксуються випадки, коли розпорядження вже готове, але військових досі не переводять, очікуючи саме наказ”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, у Міністерстві розповіли що робити, якщо розпорядження чи наказ не виконуються:

“Це порушення права військовослужбовця, адже розпорядження і наказ є обов’язковими для виконання. Центральне управління захисту прав військовослужбовців спільно з органами військового управління реагують на можливі випадки ігнорування командирами виконання наказів та і контролюють їх виконання”.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Офісі Президента 30 січня провели робочу нараду з питань проходження ВЛК обмежено придатними особами. Дедлайн проходження ВЛК перенесуть, а ТЦК не застосовуватиме штрафи до тих обмежено придатних, хто не встигне пройти комісію до 5 лютого.

Головне