Влада Індонезії підвищила рівень вулканічної небезпеки до найвищого після серії вивержень вулкана Левотобі Лакі-Лакі на острові Флорес у східній частині країни. Протягом вихідних вулкан проявив значне посилення активності, здійснивши вісім вивержень. Про це пише Reuters.
За інформацією вулканологічного агентства Індонезії, у неділю вулкан викинув потужні стовпи попелу на висоту від 3 до 5,5 кілометрів. Враховуючи ситуацію, що склалася, керівництво агентства ухвалило рішення про зміну статусу тривоги.
"Наш аналіз показав, що активність вулкана Левотобі Лакі-Лакі все ще висока, тому ми підвищили рівень статусу, починаючи з неділі о 08:00 вечора (14:00 за Києвом)", — повідомив Мухаммад Вафід, голова вулканологічного агентства.
За його словами, під час виверження з найближчого поста моніторингу було зафіксовано гуркіт різної інтенсивності — від низької до високої.
Активність вулкана продовжилась і в понеділок. Зранку відбулося нове виверження з викидом хмари попелу на висоту 1,2 кілометра.
Вулканологічне агентство рекомендує місцевим жителям та туристам уникати перебування в радіусі шести кілометрів від кратера вулкана. Також населення попередили про можливий ризик сходження холодної лави з кратера після сильних дощів.
Незважаючи на підвищений рівень небезпеки, місцева влада поки не проводить евакуацію населення. За словами представника місцевої адміністрації Геронімуса Ламавурана, на даний момент не було потреби ані в евакуації мешканців, ані в скасуванні авіарейсів через виверження.
Індонезія розташована в так званому "Тихоокеанському вогняному кільці" і має понад 120 активних вулканів. Моніторинг вулканічної активності є важливою частиною системи цивільного захисту країни, де виверження вулканів становлять регулярну загрозу для населення.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Ізраїльські сили розпочали широкомасштабну наземну операцію на півночі та півдні Сектору Газа – під кодовою назвою "Колісниці Гідеона".