Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення

Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення

Уряд України схвалив постанову про створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) для Державного агентства відновлення. Відповідне рішення спрямоване на підвищення прозорості та ефективності закупівель, а також впровадження єдиних стандартів контролю та належного рівня підзвітності. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

"Створення ЦЗО для Агентства відновлення – крок до того, щоб підвищити прозорість та ефективність закупівель, а як результат: покращити роботу Агентства загалом. Це вперше на рівні держави ми будемо проводити закупівлі товарів та послуг для будівництва централізовано", – зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Згідно з повідомленням, діяльність ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. До сфери відповідальності організації входитимуть закупівлі з експертизи проєктів будівництва та технічного нагляду, інженерно-консультаційні послуги, будівельні роботи, а також експлуатаційне утримання доріг.

У своєму дописі у Facebook Олексій Кулеба додав, що створення ЦЗО є важливим рішенням для прозорого відновлення, яке дозволить мінімізувати корупційні ризики, уніфікувати підходи та надасть можливість українським і міжнародним компаніям чесно змагатися в тендерах, а також оптимізувати витрати державних і донорських коштів.

Віцепрем'єр-міністр пояснив, що раніше закупівлі на місцях здійснювали обласні служби відновлення, а тепер усі ключові закупівельні процеси переходять до ЦЗО – через відкриті торги або рамкові угоди.

"Модель створювалася у партнерстві з Антикорупційною ініціативою ЄС – дякую за підтримку і фаховий супровід", – зауважив Кулеба.

За його словами, наступними кроками буде публічна презентація моделі ЦЗО, проведення конкурсу на посаду керівника та впровадження принципів корпоративного врядування.

Кулеба також наголосив, що міжнародні партнери вже активно долучаються до проєктів відбудови, і Україна має показати результат не лише у відновлених будівлях чи кілометрах доріг, а й у тому, як саме відбувається процес відбудови.

Як писали "Ми-Україна" раніше, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час свого одинадцятого візиту до Києва анонсувала новий масштабний пакет військової допомоги Україні на загальну суму 11 мільярдів євро. Згідно з оголошенням, 3 мільярди євро будуть надані вже у 2025 році, а решта 8,25 мільярдів євро надходитимуть протягом 2026-2029 років.

Головне