Унаслідок війни рф в Україні постраждало 8% житлофонду: сума збитків

Унаслідок війни рф в Україні постраждало 8% житлофонду: сума збитків

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії пошкоджено або знищено понад 8,6% загальної площі житлового фонду України. Сума прямої шкоди становить понад 54 млрд доларів.

Про це йдеться у результатах дослідження Київської школи економіки.

Мова йде про більше третини від загальних прямих збитків інфраструктури та активів України за даними, що обраховані командою.
 
З загальної суми 46,6 млрд дол. припадає на руйнування та пошкодження багатоквартирних будинків, а понад 7 млрд  дол - на знищення та пошкодження приватних будинків.
 
Станом на червень 2023 року понад 163 000 об’єктів житлового фонду України були пошкоджені або зруйновані, що складає 8,6% від загальної площі житлового фонду. Найбільші руйнування спостерігалися у Донецькій, Луганській, Харківській, Київській, Миколаївській та Чернігівській областях. У Києві зруйновано або пошкоджено 454 житлових будинки з сумарними збитками у 734 млн дол.

Найбільше зруйнованих та пошкоджених житлових будинків у таких містах як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєверодонецьк, Рубіжне, Бахмут, Мар’їнка, Лисичанськ, Попасна, Ізюм та Волноваха.
 
Зокрема у Сєверодонецьку пошкоджено 90% житлового фонду. Дані про збитки житлового фонду містять інформацію станом на травень 2023 року і не враховують прямі втрати внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Болгарія затвердила новий пакет військово-технічної допомоги для України. За обсягом його можна порівняти з першим пакетом допомоги.

Головне