Міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки своєї дворічної роботи на посаді. Він розповів, чого вдалося досягти за цей час.
Про це він поінформував у Facebook.
"Ми ведемо війну проти ядерної держави, яка має значно більше ресурсів. Але за ці роки росія так і не досягла жодної стратегічної перемоги. Ми втрималися. Я дякую нашим воїнам за цю стійкість", - йдеться у дописі.
Серед ключових напрямів, на яких він зосередився у своїй роботі, були:
- Оборонне планування
- Оборонні закупівлі
- Розвиток оборонно-промислового комплексу
- Оборонні технології або MilTech
- Цифровізація Сил оборони
- Міжнародна технічна допомога
У співпраці з Генштабом визначили стратегічні цілі:
- Стабілізувати лінію фронту
- Захистити небо та українські міста
- Знижувати спроможності ворога - в тилу та вглиб території ворога.
Оборонне планування
Систему оборонних закупівель довелося повністю перебудувати під умови війни. Створили нову Агенцію оборонних закупівель і Державного оператора тилу. Завдяки цій роботі лише за рік відкриті тендери DOT дозволили заощадити понад 15 млрд грн без втрати якості. Також запровадили цифрові платформи DOT-Chain і DOT-Chain Defence, які вчетверо прискорили постачання - тепер їх масштабують для закупівель від амуніції до техніки.
Розвиток оборонки
За два роки у вітчизняну оборонку інвестували понад 20 млрд дол, що дозволило галузі зрости у 35 разів: із 1 млрд дол у 2022 році до 35 млрд дол у 2025-му.
За його словами, зараз Україна самостійно закриває близько 40% потреб фронту, а 95% дронів - власного виробництва. Обсяги виготовлення боєприпасів зросли у 2,5 раза, артилерії - у три рази.
Вперше партнери напряму фінансують українське виробництво - залучено понад 4 млрд дол інвестицій. Спільно із союзниками відкривають заводи зброї в Україні та країнах Рамштайну. Реалізовано 21 та готують ще 10 спільних проектів. Йде робота над програмою Defence City - зі спеціальними умовами для ОПК: податкові та митні пільги, спрощення процедур, пришвидшення дозволі
Міжнародна допомога
Обсяг міжнародної безпекової допомоги у 2025 році досяг 43 млрд дол, що стало рекордом із 2022-го. На саміті НАТО в Гаазі вперше офіційно визначили підтримку України як складову витрат альянсу на оборону.
"Формат "Рамштайн" продовжує залишатися головною платформою координації міжнародної допомоги. Провели 14 засідань, залучили понад 50 країн та маємо 9 діючих коаліцій спроможностей", - йдеться у повідомленні.
Пріоритет - люди
Мобілізація триває попри спроби ворога розхитати ситуацію. Відкрили понад 50 Центрів рекрутингу в містах, де можна самостійно обрати підрозділ і посаду. Стартували контракти для молоді 18–24 років і програма залучення іноземців. Оновили базову військову підготовку.
Вдалося повернути додому понад 6000 полонених та 6000 тіл загиблих захисників.
"Права військових - закон про військового омбудсмана в парламенті, друге читання. В Міністерстві працює Управління захисту прав військових", - додав Умєров.
Цифровізація армії
Із 2023 року для війська створили цифрову екосистему: платформи Армія+, Резерв+ і DELTA.
Армія+ щодня використовують понад 830 000 військових для подачі рапортів, переведень, навчання та програм лояльності.
У Резерв+ 4,5 млн військовозобов’язаних можуть отримати електронний військовий документ, оформити відстрочку чи підібрати посаду.
DELTA об’єднує понад 120 000 користувачів, сотні підрозділів та надає понад 10 інтегрованих продуктів для координації спільних дій зі знищення ворога.
Умєров підсумував, що, попри всі труднощі, вдалося втримати армію і країну.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, Денис Шмигаль підбив підсумки п’яти років на чолі уряду.