"Укрнафта" збирається підвищити нафтовилучення на родовищах

ПАТ "Укрнафта" має намір підвищити нафтовилучення на родовищах. Для цього компанія оптимізує 28 систем підтримання пластового тиску на існуючих родовищах та впровадить нові системи там, де  вони будуть необхідні. Про це заявив директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький у ході III Львівської антикризової нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ.

"Ще за радянських часів підприємство активно впроваджувало різноманітні методи підвищення нафтовилучення. В першу чергу, теплові - закачка гарячої води та пари в пласт, внутрішньопластове горіння, різні методи заводнення. Ефект від внутрішньопластового горіння тривав понад 10 років", - зазначив Корецький.

При цьому він наголосив, що в Україні лише 18% видобутої рідини повертається в пласт, в той час як у Європі цей показник сягає 100%

"Маємо оптимізувати 28 систем підтримання пластового тиску, які у нас є, і впровадити інші нові системи на тих родовищах, де це доцільно. Для порівняння - в європейських бенчмарків 100% видобутої рідини повертається в пласт, в нас - в середньому всього 18%", - розповів Сергій Корецький.

Також в "Укрнафті" заявили про намір промислово впроваджувати сучасні методи підвищення нафтовіддачі: теплові, газові, полімерне заводнення і внутрішньопластове горіння.

Як повідомляли "Ми-Україна", “Укрнафта” планує нарощувати стільки ж видобувних запасів, скільки видобуває ресурсів. Таким чином компанія прагне досягти коефіцієнта заміщення в 100%.

Головне