Україна намагається повернути зі Швейцарії арештовані $113 млн Жеваго

Україна намагається повернути зі Швейцарії арештовані $113 млн Жеваго

Державне бюро розслідувань спільно з Агенством з розшуку та виявлення активів працюють над поверненням зі Швейцарії понад 113 мільйонів доларів, які були арештовані на рахунках компаній олігарха Костянтина Жеваго.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Кошти були арештовані на підставі відповідної ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2022 за запитом Державного бюро розслідувань. Сума активів, наявна на заморожених рахунках, перевищує 113 млн дол США.

Наразі ДБР вживає заходи щодо застосування механізму передачі в АРМА арештованих коштів за сприяння Швейцарської сторони.

Довідка.

В кінці минулого року колишнього народного депутата і бізнесмена Костянтина Жеваго затримали на гірськолижному французькому курорті Куршевель.

Підозру у кримінальному провадженні Жеваго оголосили у вересні 2019 року. Тоді олігарх не з'явився на допит у ДБР, поїхавши за кордон.

Йдеться про кримінальне провадження (ДБР) з висновку 113 млн доларів з підконтрольного йому збанкрутілого банку "Фінанси та Кредит". На його майно накладено арешт.

При цьому екстрадиції Жеваго Україна наразі досягти не змогла. Так, 30 березня 2023 року слідча палата Апеляційного суду Шамбері (Франція) винесла судове рішення, яким відмовила в задоволені клопотання про екстрадицію нардепа-втікача.

Суд мотивував своє рішення тим, що "запитуюча держава, яка перебуває у стані війни в невизначеній ситуації, не в змозі мати суд, що гарантує основні свободи".

Як писав "Ми-Україна" раніше, Рада Європи створила реєстр збитків України від агресії рф.

Головне