Україна може отримати БТРи Stryker від США: що це за машини 

Україна може отримати БТРи Stryker від США: що це за машини 

Міноборони США вивчає можливість передачі Збройним Силам України бойових броньованих машин Stryker. Як вдалось дізнатись Politico, їх може бути включено до чергового пакета військової допомоги Україні. 

Як очікується, про надання українській стороні нової партії військової техніки адміністрація президента Джо Байдена може оголосити вже наприкінці наступного тижня. Водночас співрозмовники видання наголошують, що остаточне рішення щодо надання нам “Страйкерів” ще не прийнято. 

БРТ Stryker, звісно, не настільки потужні, як такни, але також здатні виконувати задачі в умовах бездоріжжя, снігу, піску та бруду (хоч і з певними обмеженнями через відсутність гусениць). 

"Українцям потрібні бронетранспортери, а це те, що у нас є. Не такі гарні, як Bradley для бою з танками, але хороші для захисту піхоти і переміщення до лінії фронту", – зазначив співрозмовник Politico з Пентагону.

До числа переваг Stryker входить і його тихохідність у порівнянні з Bradley. Ба більше, “Страйкери” мають можливість перевозити дев’ять солдатів, тоді як його його “колега” всього шість. 

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, до останнього пакету допомоги від США увійшли додаткові ракетні системи HIMARS; бронеавтомобілі HUMVEE; бронеавтомобілі з посиленою протимінним захистом MRAP; БМП M2 Bradley; зенітні ракети Sea Sparrow та протитранспортні міни.

До цього ФРН анонсувала надання ЗСУ бронетранспортерів Marder та системи ППО Patriot.

Головне