Україна хоче вступити до Транстихоокеанського партнерства (CPTPP). Відповідний запит Київ подав до Нової Зеландії. Про це японська та новозеландська влада повідомили у п'ятницю, 7 липня, передає Reuters.
Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, отримала офіційний запит на приєднання від України 5 травня. Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ країни.
Главою делегації призначено першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлію Свириденко. До складу делегації увійшли також шість посадовців - представники Мінекономіки, Мін’юсту, Мінагрополітики, Державної митної служби та Офісу Президента.
Наступні кроки в процесі розгляду заявки будуть визначені всіма членами CPTPP. Вони мають зустрітися в новозеландському місті Окленд 16 липня, сказав речник МЗС.
Міністр економіки Японії Шігеюкі Гото заявив на прес-конференції, що Японія, як член CPTPP, "повинна ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди" з точки зору доступу до ринку і правил.
До складу CPTPP входять Австралія, Бруней, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, В'єтнам, Чилі, Японія, а також Велика Британія, яка нещодавно стала 12-ю країною-членом.
Нагадаємо, широкомасштабна агресія росіі проти України вкотре нагадала про неспроможність існуючої системи колективної міжнародної безпеки, побудованої на Статуті ООН, протистояти сучасним викликам, а відтак- необхідність її докорінної перебудови. Говорячи про це, міжнародні політики та експерти в першу чергу мають на увазі реформування Ради Безпеки ООН.
Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Німеччина передала Україні у п’ятницю, 7 липня, новий пакет військової допомоги. Йдеться, зокрема, про інженерну техніку та антидронні засоби.