Українські військові застосовують інноваційну систему розмінування "Спалах" на Харківському напрямку

Українські військові застосовують інноваційну систему розмінування

На Харківському напрямку фронту українські військові успішно впроваджують новий метод розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

Модульна кумулятивна система під назвою "Спалах" дозволяє знищувати небезпечні боєприпаси з використанням у 20 разів менше вибухівки порівняно з традиційними методами.

Автором розробки є командир інженерно-саперного взводу з позивним "Лісник", військовослужбовець родом із Рівненщини. Пристрій створено за аналогією із закордонними зразками, проте він має низку переваг для застосування в умовах українського фронту.

"У разі звичайного способу знищення, наприклад, 152-міліметрового артилерійського снаряда, потрібно 0,8-1 кг тротилу в шашках, а кумулятивному пристрою достатньо 50 грамів", — пояснює "Лісник".

Особливістю кумулятивної системи є те, що при знешкодженні вибухонебезпечних предметів їхні уламки розлітаються лише на декілька метрів, що підвищує безпеку саперів та дозволяє працювати в обмеженому просторі.

Система "Спалах" майже повністю виготовлена з пластику, більшість деталей друкуються на 3D-принтері. Єдиним металевим елементом є кумулятивна воронка, яку виготовляють з міді.

За словами розробника, такий підхід дозволяє знешкоджувати різноманітні боєприпаси: від протипіхотних мін до потужних авіабомб. "Лісник" поділився конкретним прикладом застосування свого винаходу:

"Місяців зо три тому ми знищували КАБ (керовану авіаційну бомбу) на Харківському напрямку. Він прилетів неподалік від наших укріплень, не здетонував. Забрати його на полігон ми не могли — дуже мала була відстань до ворога. Тож ми «розкололи» КАБ на частини, і для цього знадобилося лише 50 грамів вибухівки".

Загалом взвод під командуванням "Лісника" вже знищив понад 500 вибухонебезпечних предметів за допомогою нової технології.

Важливо, що обидві модифікації системи — "Спалах" і "Спалах+" — вже пройшли офіційне тестування та отримали кодифікацію Міністерства оборони України. Це дозволяє здійснювати офіційні закупівлі цих пристроїв для потреб Збройних Сил України.

Як писали "Ми-Україна" раніше, генсекретар НАТО Марк Рютте заявив, що післявоєнна структура стримування для України має унеможливити спроби Володимира Путіна знову напасти на Україну після укладення мирної угоди.

 

Головне