Цього літа канадське місто Кананаскіс, біля скелястих гір Альберти, знову стане центром глобальної політики. Саме тут у червні пройде 51-й саміт "Великої сімки". Лідери провідних демократій світу зберуться, аби обговорити безпеку, клімат і допомогу Україні.
Місце для саміту G7 обрали невипадково - це саме те, місце, де у 2002 році відбувався саміт G8. Тоді цей віддалений курорт перетворився на центр світової політики.
Як і раніше, саміт супроводжуватиметься безпрецедентними заходами безпеки. У 2002 році Кананаскіс був повністю ізольований від зовнішнього світу. І нині тут вже готуються до подібного сценарію.
З міркувань безпеки тоді територію оточили кордоном у понад 21 км, а доступ повністю обмежили. Навіть місцеві ведмеді перебували під пильним контролем спеціальних груп реагування. Сьогодні Кананаскіс знову готується приймати світових лідерів на саміті "Великої сімки".
Як відомо, цьогоріч Канада головує у G7 і запросила Володимира Зеленського взяти участь у зустрічі. Прем'єр-міністр Марк Карнн оголосив, що присутність президента України має ключове значення для формування глобальної відповіді на російську агресію.
"Продовження підтримки України – це дуже необхідно. Ви могли бачити, що я запросив президента Зеленського на саміт G7. Я з нетерпінням чекаю на його візит до Канади в червні. Ми також вживаємо низку інших заходів у межах коаліції, яка готова підтримувати ці зусилля", - сказав він.
"Я говорив з прем'єр-міністром Канади Марком Карні. Я хочу подякувати всім партнерам в G7. Канада буде підтримувати Україну і надалі. Це важливо. Важливо, що майже кожного дня Україна отримує нові сигнали щодо підтримки", - прокоментував Зеленський.
У Конгресі українців Канади вже обговорюють формати можливої участі громади не в самому Кананаскісі, куди доступ буде обмежено, а в місті Калгарі або на маршруті до місця проведення саміту. Головна мета – показати світові, що українці Канади залишаються згуртованими, відповідальними і готовими до нових викликів.
"Ми дуже чітко розуміємо, як ми це будемо робити, це дуже важливо. Тому що ми розуміємо, там може бути якісь провокації, там може бути якісь підпільні темні влади, які хочуть показувати нас в не дуже позитивному напрямку. І це може вплинути тоді, можливо, як весь світ сприймає українську громаду в Канаді. Отже, ми так само мусимо балансувати ці речі", - розповіла представниця Конгресу.
Саміт у Кананаскісі може стати важливою віхою на шляху до справедливого миру для України. "Ми-Україна" уважно стежитиме за підготовкою та подіями вже безпосередньо під час зустрічі G7 у Канаді.