Україна та США узгодили ключові умови угоди про надра: попередня допомога не враховуватиметься

Україна та США узгодили ключові умови угоди про надра: попередня допомога не враховуватиметься

Україна досягла важливого прогресу в переговорах зі Сполученими Штатами щодо угоди про використання природних ресурсів. Ключовим здобутком стала домовленість про те, що раніше надана американська військова та фінансова допомога не входитиме до розрахунків за новою угодою. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 За його словами, юридичні команди обох сторін продовжують роботу над документом, але вже визначено принципові позиції, які Україна вважає "червоними лініями".

"Над документом працюють юридичні команди. Маємо хороший прогрес. Головне — чітко визначили наші червоні лінії", — зазначив Шмигаль.

Досягнуті домовленості передбачають, що майбутня угода повинна відповідати європейським зобов'язанням України та не суперечити Конституції та законодавству держави. Також документ обов'язково підлягатиме ратифікації Верховною Радою України.

Важливим пунктом переговорів стало питання раніше наданої допомоги. Адміністрація президента США Дональда Трампа наполягала на включенні до угоди механізму "компенсації" за зброю та іншу допомогу, надану Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії. Сам Трамп неодноразово заявляв, що ця сума складає понад 300 мільярдів доларів, хоча аналітики ставили під сумнів ці цифри. За пізнішими медійними повідомленнями, обговорювана сума зменшилася до 100 мільярдів доларів.

Згідно з позицією адміністрації Трампа, Україна мала б укласти угоду про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів, включно з видобутком корисних копалин та розвитком інфраструктури. Проте українській стороні вдалося досягти домовленості, що допомога, надана до підписання угоди, не зараховуватиметься при розрахунках.

Як писали "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп заявив, що його український колега Володимир Зеленський готовий погодитися на мирну угоду з росією, яка передбачатиме відмову України від Криму.

Головне