Україна розвиває вітчизняне оборонне виробництво - Зеленський

Україна розвиває вітчизняне оборонне виробництво - Зеленський

Президент Володимир Зеленський розповів, що під час повномасштабної війни Україна активно розвиває власне оборонне виробництво, зосереджуючи всі можливі ресурси та лінії виготовлення зброї всередині країни. 

Про це глава держави повідомив під час розмови з журналістами.

Зеленський заявив, що є країни, які готові відкривати компанії з виробництва українських дронів різного типу.

“Тому що є і морські, і далекобійні тощо. У нас є бажання. Це домовленості вже, але вони теоретичні, тому що відповідні договори не підписані”, - додав головнокомандувач.

Він наголосив, що договори не можуть підписати через те, що поки не закінчиться війна, усі заводи будуть відкриватися та працювати лише всередині держави.

“А потім, коли будуть відкриватися в інших країнах, вони будуть працювати вже на ринок, але в України буде відповідне право першої руки, тому що в наших сховищах має бути достатньо відповідних дронів”, - зауважив він.

Також український лідер додав, що після війни компаніям нададуть можливість розвиватися за кордоном та сплачувати податки в Україні.

Ще він розповів, що десятки бізнесів почали працювати саме під час повномасштабної війни і вони можуть бути “дуже серйозними світовими компаніями”.

“Сьогодні є, наприклад, західні представники: інвестують в наші лінії виробництва тут. І ми домовляємося з відкриттям ліній виробництва західних компаній в Україні. Сьогодні так. І їх заводи в тому чи іншому вигляді відкриваються у нас. Тому що це найпростіша логістика. Бо їх завод відкрився – броньована техніка або артилерія тут виробляється. І, що важливо, вона тут відновлюється. Тому що місяці йдуть на те, щоб техніка поїхала, відремонтувалася, повернулася”, - додав президент.

Голова держави наголосив, що позиція України все побудувати тут. Попри інтерес з боку країн Балтії, Північної Європи, Близького Сходу та США, відкриття заводів за кордоном можливе лише після завершення війни. 

Він додав, що Катар, Емірати і Саудівська Аравія також говорять про свій інтерес у відкритті відповідних заводів, але вони знають позицію України. 

Також він розповів, що були дві спроби побудувати українські заводи за кордоном, але їх зупинили. 

Крім того, Бельгія також має інтерес до українського оборонного виробництва. 

“Ми проговорювали з прем'єр-міністром, ми показали йому наш далекобійний виріб на 3000 км. У нього була можливість його побачити. Усі ставлять питання: чи буде в якийсь момент крок, що безпілотні формати замінять дороговартісні літаки. Я знаю, що наші компанії точно будуть працювати над розвитком своєї продукції”, - наголосив він.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, вже 11 українських підприємств освоїли виробництво дронів з оптоволоконною системою керування, а загалом з початку року з'явилося понад 20 нових сертифікованих зразків таких безпілотників. 

Головне