В рамках роботи Контактної групи з питань оборони України сформовано вісім коаліцій спроможностей, які забезпечують надання ефективної допомоги Силам оборони України відповідно до їхніх конкретних потреб.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
У відомстві зазначили, що у вересні 2023 року формат надання міжнародної допомоги Україні було оновлено, перетворивши його на так званий “Рамштайн 2.0”. Це означає перехід від двостороннього співробітництва до більш ефективної роботи в рамках восьми коаліцій спроможностей, що об'єднують країни-союзники для забезпечення Сил оборони України сучасним озброєнням, технікою та підготовкою військових. Метою цього підходу є підвищення координації, систематизації та збільшення обсягів допомоги.
Коаліції охоплюють різні напрямки оборонних потреб України, зокрема авіаційні можливості, морські спроможності, інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону, артилерію, бронетанкову техніку, дрони, розмінування та ІТ. Кожну з коаліцій очолили провідні країни-союзники, такі як США, Франція, Німеччина, Велика Британія та інші. Наприклад, США стали лідерами в коаліціях авіаційних спроможностей та артилерії, а Франція очолила коаліції інтегрованої ППО та ПРО.
До участі в коаліціях приєдналися вже 14, 16 та 18 країн, залежно від напрямку. Найбільша коаліція зібрала 21 країну і зосереджена на розмінуванні. Усі ці коаліції мають на меті не лише забезпечити Україну сучасними системами озброєння, але й підвищити взаємосумісність з НАТО.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, в Україні за два з половиною роки видали вже 24 000 грантів на власну справу.