Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) визнало російський ракетний удар по Кривому Рогу, що стався 4 квітня, найбільш смертоносним з точки зору жертв серед дітей від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.
Про це повідомив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Том Флетчер під час засідання Ради Безпеки ООН у вівторок.
"Управління Верховного комісара з прав людини в Україні, яке підтвердило багато жертв, повідомило, що це був найбільш смертоносний удар, який завдав шкоди дітям, від лютого 2022 року", - наголосив заступник генсека ООН.
Флетчер також зазначив, що протягом останніх тижнів продовжувалися атаки безпілотників, які призводили до жертв серед цивільного населення та пошкодження житлових будинків, шкіл і дитячих майданчиків. За даними української влади, лише минулого тижня в прифронтових областях загинуло понад 90 цивільних осіб.
За офіційними даними УВКПЛ, з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2025 року в Україні було вбито щонайменше 12 910 цивільних громадян, серед яких 682 дитини. Ще майже 30,7 тисяч людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. При цьому представник ООН підкреслив, що реальна кількість жертв, ймовірно, є значно вищою.
Крім людських втрат, внаслідок російської агресії в Україні залишаються внутрішньо переміщеними особами 3,7 мільйона людей. Наразі тривають нові хвилі евакуації на північному сході країни. Загалом у світі зафіксовано майже 7 мільйонів українських біженців, переважна більшість яких перебуває в європейських країнах.
"Майже 13 мільйонів людей по всій Україні потребують гуманітарної допомоги. Більшість із них – це жінки, діти, люди похилого віку та люди з інвалідністю", - зазначив Флетчер.
За перші два місяці 2025 року 290 гуманітарних організацій, зокрема багато національних неурядових організацій, надали життєво важливу допомогу 1,7 млн українців. Однак цього недостатньо, підкреслив представник ООН.
"Завдяки щедрості донорів було забезпечено 17% із $2,6 мільярда, необхідних для гуманітарних потреб України та плану реагування на 2025 рік", - повідомив заступник генсека ООН.
Через нестачу фінансування доводиться зосереджувати обмежені ресурси лише на чотирьох стратегічних невідкладних пріоритетах – підтримці прифронтових громад, реагуванні на надзвичайні ситуації, сприянні евакуації та допомозі переміщеним особам.
"Збільшення фінансової підтримки є життєво важливим для того, щоб гуманітарні операції могли продовжувати охоплювати тих, хто найбільше потребує", - наголосив Флетчер.
Заступник генсека ООН підкреслив, що цивільне населення України продовжує страждати, а гуманітарна криза поглиблюється щодня. Він закликав Раду Безпеки ООН докласти зусиль, щоб нинішня епоха посилення війн та протистояння не запам'яталася як епоха безкарності та жорстокої байдужості.
Як писали "Ми-Україна" раніше, речник Генштабу Дмитро Лиховій спростував російську брехню про “85 офіцерів НАТО” в ресторані у Кривому Розі, куди нібито “прицільно” вдарила російська ракета “Іскандер-М”.