Міністерство оборони України затвердило нову технічну специфікацію для добового польового набору продуктів, яка тепер передбачає можливість постачання до Збройних сил України не лише звичайних, а й халяльних та кошерних сухпайків.
Про це повідомляє оборонне відомство.
Оновлення стало частиною ініціативи з урахування релігійних потреб військовослужбовців. Згідно зі специфікацією, халяльні сухпайки призначені для мусульман і виготовляються відповідно до ісламських норм харчування, а кошерні - відповідають вимогам кашруту для військових, які сповідують юдаїзм.
Добовий раціон кожного типу пайка складається з трьох прийомів їжі - сніданку, обіду та вечері - і включає:
- галети та сухарі з борошна пшеничного або житнього;
- перші страви (борщ або супи з м’ясом);
- другі страви (каші чи овочі з м’ясом);
- розчинну каву, чай, цукор, мед, джем;
- спеції, одноразові ложки, серветки.
Усі готові страви мають фасуватися в реторт-пакети - сучасну герметичну упаковку, що дозволяє зберігати їжу тривалий час без холодильника.
“Завдяки цій технології, страви зберігають свої смакові та харчові якості, при цьому не потребують додаткових умов зберігання”, - зазначив начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення Міноборони підполковник Максим Кайола.
У специфікації також підкреслюється, що:
- Продукти халяльних сухпайків повинні відповідати вимогам ісламських норм харчування (стандарт Халяль) та бути сертифікованими акредитованим органом, який має право на проведення сертифікації харчових продуктів в Україні або в арабо-мусульманських країнах.
- Продукти кошерних сухпайків повинні відповідати вимогам кашруту. Важливе зауваження: усі харчові продукти, що входять до складу кошерного сухпайка, не повинні містити інгредієнтів чи добавок, заборонених для кошерного харчування.
- Враховано також зручність використання та швидкість приготування продуктів на полі бою.
- Усі продукти відповідають стандартам безпеки та якості, встановленим законодавством України.
Найближчим часом буде оголошено тендер на закупівлю додаткової партії сухпайків, вже з урахуванням оновлених вимог.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у Збройних силах України зарядні станції Titanium вітчизняного виробництва.