У Раді запропонували запровадити оподаткування всіх посилок з-за кордону

У Раді запропонували запровадити оподаткування всіх посилок з-за кордону

До Верховної Ради внесли нові законопроєкти, які змінюють правила оподаткування посилок з-за кордону. Вони передбачають запровадження ПДВ на всі замовлення в іноземних магазинах і встановлення нового порогу для безподаткових відправлень.

Про це повідомив голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

Він зауважив, що законопроєкти були розроблені за ініціативою українських бізнес-асоціацій, які звернулися з проханням про їх реєстрацію.

Основні пропозиції законопроєктів такі:

  • Без оподаткування ПДВ дозволять отримувати товари вартістю до 45 євро, якщо вони надіслані фізичними особами для особистого користування без комерційної мети та оплати.
  • ПДВ буде стягуватися з будь-яких товарів, придбаних на закордонних маркетплейсах, незалежно від вартості. Якщо ціна перевищує 150 євро, додатково застосовуватиметься ввізне мито.

 

У першому випадку, наприклад, якщо родич відправить посилку вартістю понад 45 євро, потрібно буде сплатити 20% ПДВ. У другому випадку всі покупки на іноземних платформах обкладатимуться ПДВ у 20%, тоді як зараз цей податок діє тільки для відправлень дорожче 150 євро.

Законопроєкти також пропонують спрощення процедури адміністрування ПДВ і пришвидшення митного оформлення. Передбачається механізм, подібний до IOSS, коли податок сплачує постачальник товарів або маркетплейс, що дозволить уникнути додаткових митних зборів для покупців і прискорити процедури.

Також запропоновано запровадити спрощену митну декларацію для дешевих товарів, аналогічну формі Н7, яка використовується в ЄС, при цьому старі форми декларацій залишаться в користуванні.

Гетманцев пояснив, що автоматична сплата ПДВ постачальником товару чи маркетплейсом може призвести до подорожчання покупок, але значно полегшить митне оформлення для кінцевих споживачів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський підписав закон про внесення 17-річних юнаків до реєстру призовників.

Головне