У Польщі відбулась перша зустріч спільного центру НАТО-Україна JATEC

У Польщі відбулась перша зустріч спільного центру НАТО-Україна JATEC

У Польщі відбулась перша зустріч високого рівня в межах спільного центру НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC), створення якого було затверджене на саміті НАТО у Вашингтоні в липні цього року, повідомляє Міністерство оборони України.

На зустрічі були обговорені ключові аспекти діяльності JATEC, включаючи його основні завдання, структуру та функції. Заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер підкреслив важливість спільного центру для впровадження процедур, стандартів і обміну досвідом, зазначивши, що взаємосумісність є головною метою.

У переговорах взяли участь помічник генерального секретаря НАТО Томас Гоффус, командувач стратегічного командування НАТО з трансформацій генерал Філіп Лавінь, перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Польщі генерал-майор Кароль Димановський, а також заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца.

Сторони юридично закріпили створення центру та окреслили його основні завдання, структуру та функції керівного складу. Робота JATEC спрямована на досягнення взаємосумісності між українськими та НАТОвськими оборонними інституціями, покращення якості освіти, нарощення аналітичної складової та підготовки особового складу.

“Відкриття спільного центру з НАТО – реальний крок до інтеграції України в структуру Альянсу. Членство в НАТО – не політичне гасло, а реалізація конкретних проєктів. Ми поступово рухаємося до того, аби стати повноцінною частиною блоку, і відкриття JATEC нас до цього наближає”, - зазначив Балануца.

Сторони також обговорили забезпечення роботи центру, необхідність ресурсного забезпечення з боку НАТО та розбудову інформаційно-комунікаційної мережі. Українська сторона передала перелік із 70 проєктів для спільної роботи і визначила пріоритети.

Формальне завершення заснування центру очікується у жовтні-листопаді цього року.

Як писали “Ми-Україна” раніше, у п'ятницю, 13 вересня, в Україні відбувся черговий обмін полоненими. З російського полону вдалося звільнити 49 українців.

Головне