У Німеччині закінчилася ера атомної енергетики

У Німеччині закінчилася ера атомної енергетики

Епоха атомної енергетики в Німеччині, яка тривала близько шести десятиліть, добігла кінця. Останні три діючі АЕС в країні - Isar 2 у Баварії, Neckarvestheim у Баден-Вюртембергі та Emsland у Нижній Саксонії — були відключені від мережі в неділю, 16 квітня, ввечері.

Про це із посиланням на дані операторів пише AP.

"Десятиліття антиядерних протестів у Німеччині, спровокованих катастрофами на Три-Майл-Айленді, Чорнобилі та Фукусімі, змусили уряди, що змінювали один одного, припинити використання технології, яку критики вважають небезпечною і нестійкою", - зазначає видання.

На відміну від ФРН такі країни, як США, Японія, Китай, Франція та Великобританія переконані у тому, що атомна енергія цілком здатна замінити неекологічні викопні види палива. А відтак рішення Німеччини викликало скептицизм як усередині країни, так і за кордоном.

Так, наприклад, прибічники атомної енергії заявляють, що, перш за все, країна варто було б позбутися від викопного палива в рамках глобальних зусиль зі стримування зміни клімату. Вони підкреслюють, що ядерна енергетика виробляє значно менше парникових газів і безпечна за умови правильного управління.

Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер, своєю чергою, вимагає від німецького уряду передати відключену АЕС Isar 2 місцевій владі, яка ухвалить рішення про продовження її експлуатації.

"Допоки енергетична криза не завершилася і перехід на відновлювані джерела не відбувся, ми маємо використовувати будь-які форми отримання енергії до кінця десятиліття", — наголосив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ядерний реактор Olkiluoto 3 (OL3) – найбільший у Європі – 16 квітня був запущений у регулярну експлуатацію у Фінляндії. Цей крок має на меті підвищити енергетичну безпеку в регіоні, в який рф більше не постачає електроенергію та газ.

Головне